Головна

Офшорні компанії

Один з найефективніших економічних інструментів - це відкриття підприємства на території країни з пільговою системою оподаткування - офшорна компанія "Поза межами", яку можливо використати в механізмах фінансового менеджменту.

Згідно з податковим законодавством, пільги і послаблення для офшорних компаній поширюються тільки на комерційну діяльність поза місцем реєстрації, тобто за територією країни реєстратора. Також про фінансову діяльність з резидентами країни реєстратора не може бути і мови. У високорозвинених країнах, офшорний бізнес вважається повністю законним.

Офшорні зони розділяються на три групи

Перша група - до неї можна віднести офшорні зони з низьким оподаткуванням і відсутністю фінансової звітності, плюс до всього є присутнім високий рівень конфіденційності, а увесь податок складається з мінімальної фіксованої суми. Ці зони є кінцевим пунктом, в які стікаються і накопичуються фінансові кошти. Такими зонами є невеликі держави третього світу.

Друга група - в ній знаходяться зони, в яких є присутніми відчутні податкові пільги, а також вимоги фінансової звітності. Ці території реалізовують можливість на виконання фінансово-господарських операцій, які не виходять за межі однієї країни. Яскраві приклади цього типу офшорних зон : Делвар, Вайомінг - США і Кіпр.

Третя група - зони, що становлять цю групу юрисдикції, є респектабельними західноєвропейськими країнами, що застосовують міжнародне угоди об відсутність подвійного оподаткування, надають можливість резидентства компаніям і подальше їх управління не резидентам країни. До таких зон можна відносяться: Бельгія, Нідерланди, Швейцарія, Великобританія, Люксембург.

Суть офшорного бізнесу, полягає в організації зовні незалежної компанії, що фактично є внутріфірмовою освітою з єдиним центром управління. Підприємство що знаходяться в офшорній зоні може послужити ще і відмінним інструментом податкового планування, а також використовуватися для концентрації прибутку і бути до того ж оперативно-холдинговою компанією, що знаходиться в потрібній юрисдикції.

Для оптимізації фінансових потоків і переміщенню засобів з однієї країни в іншу, можна також успішно використати компанію, що знаходиться в офшорній зоні, подібна можливість має велике значення при реалізації інвестиційних проектів, захисту активів, управління ризиками за допомогою офшорних страхових компаній.

Офшорна компанія виступає повноправним суб'єктом господарських правовідносин з особливим юридичним статусом, що стосується оподаткування і адміністративного контролю, основними особливостями компанії, затвердженими законодавчо, являються:

- Офшорна компанія не може бути резидентом країни реєстратора;
- Усі процедури управління і реєстрації спрощені, з дотриманням конфіденційності;
- Власники компанії не є резидентами офшорної юрисдикції країни реєстратора;
- Ділові операції не можуть проводитися на території країни реєстратора;
- Майно і джерела доходу мають бути поза територією реєстрації;
- Управління компанією повинно здійснюватися за кордоном;
- Дотримання анонімності через інститут номінальних власників і директорів;
- Фінансова звітність відповідає мінімальним вимогам;
- Повне звільнення від усіх місцевих податків, виплата тільки щорічного збору;
- Офіс компанії на території реєстратора - просто поштова скринька;
- Операційний офіс - знаходиться в країні ділової активності компанії;
- Вимоги до проведення зборів акціонерів відсутні;
- Можливість ведення ЗЄД в країні ділової активності від імені іноземної фірми;
- Доступ на міжнародні фінансові ринки і ринки цінних паперів;
- Можливість кредитування зарубіжних проектів;
- Активне використання угод щодо уникнення подвійного оподаткування;

Офшорні банки - це відмінний інструмент для проведення розрахунків за кордоном, і використовуються найбільшими світовими банками як платіжно-розрахункові центри для оптимізації фінансових операцій.

Цілі створення офшорного банку як ефективного інструменту взаємодії на міжнародних фінансових ринках наступні:

- діставання доступу до міжнародної мережі кореспондентських стосунків;
- забезпечення зовнішньоторговельних операцій материнської компанії і афільованих структур;
- розширення спектру банківських послуг материнського банку;
- роботи на національному фондовому ринку;
- кредитування комерційних і фінансових структур;
- доступу до міжнародних фінансових організацій;
- емісії фінансових продуктів;
- оптимізація внутріфірмових фінансових потоків;
- проведення фінансових операцій на національних ринках;
- менеджмент залучення позикових коштів на ринках позикових капіталів, забезпечуючи дешевші ресурси;
- звільнення від місцевих податків.

Для досягнення найбільшої ефективності у бізнес діяльності, підприємства, банк повинен функціонувати у рамках встановлених і підпорядкованих основній стратегії бізнес розвитку материнської компанії. При такій схемі роботи, фінансові кошти материнської компанії можуть швидко перерозподілятися між зовнішніми ринками і прибутковими типами активів.

У офшорі, по останніх тенденціях розвитку, стало дуже популярне створення фінансових холдингів і фінансово-промислових груп, що включають наступні структури : офшорний банк, інвестиційну, страхову і трастову компанію, а також зовнішньоторгівельну фірму. Як ви вже змогли переконатися, застосування офшорних зон, може доволі добре позначитися на вашій діяльності як усередині, так і за територією України. Від правильного аналізу і планування ЗЄД, залежатиме успіх вашого підприємства на світовому ринку. Так, робота не з легких, але результатом її є діловий імідж вашої компанії на економічній арені і ваше зростання, як стабільного бізнес партнера в очах світової спільноти.

Міжнародний Центр Оптимальних Рішень (МЦОР), є успішним партнером в реалізації Ваших планів впровадження компанії в офшорні зони. Наші співробітники допоможуть Вам з підготовкою і організацією необхідних документів. Економісти МЦОР зроблять індивідуальні розрахунки під Ваш проект, користуючись своїм досвідом і дуже місткою базою. За десятиліття роботи, фахівцями МЦОР були розроблені і реалізовані різні схеми активізації ЗЄД із застосуванням офшорних схем роботи.

Після вашого запиту на співпрацю, ми в індивідуальному порядку підберемо для вашого підприємства найефективнішу схему ЗЄД, а також запропонуємо оптимальний вибір офшорного середовища для вашого бізнесу.


Статті та аналітика